Ceny ekspresów do kawy

ekspresy do kawy juraNie trudno zauważyć, że ceny ekspresów do kawy są bardzo różne. Czasem możliwe jest kupno ekspresu już za około 300 bądź 400 złotych. W profesjonalnych sklepach, czy tez u producentów, można jednak kupić również modele za kilkanaście, a czasem nawet za kilkadziesiąt złotych.

Tanie ekspresy do kawy

Każda w zasadzie firma, nawet najbardziej ekskluzywna oprócz najdroższych ekspresów do kawy sprzedaj również kilak tanich modeli. Przykładowo, nie wszystkie ekspresy do kawy jura kosztują kilkanaście tysięcy, niektóre dostępne są również dla osób dysponujących o wiele mniejszymi funduszami. Jest co najmniej kilak modeli, które nabyć można już za 2-3 tysiące złotych. Czym się one różnią od tych najdroższych i czy są w czymś gorsze?

Generalnie, oczywiście droższe ekspresy do kawy zwykle przygotowują lepszą kawę. Niemniej jednak, te tańsze, o ile wyprodukowane są przez uznaną firmę, taką jak jura, również pozwalają napić się całkiem dobrego napoju kofeinowego

Liczba funkcji i wydajność

Niewątpliwie, cena przeważnie nie jest uzależniona jedynie od smaku i jakości kawy. Liczy się również między innymi liczba funkcji jaką posiada dany ekspres. Im więcej rodzajów kawy może on zrobić tym jest oczywiście droższy. Ponadto, nie bez znaczenia jest również wydajność ekspresu oraz jego energooszczędność. Oba te czynniki mają dosyć duży wpływ na to jaka jest ostateczna cena zakupu danego ekspresu do kawy.