Kieliszki do whisky dla degustacji narodowym szkockim trunkiem

kieliszki do whiskyPolska jest krajem, w którym whisky zdobywa sobie coraz większe uznanie miłośników trunków i ma tym samym coraz większe udziały w rynku alkoholi. Polacy sięgają po coraz lepsze gatunki tego alkoholu, a najtańsza odmiana blended zastępowana jest przez lepszą gatunkowo single malt. Coraz chętniej kupowane są też odmiany wieloletnie

Z czego whisky smakuje najlepiej? Z kieliszka!

Zazwyczaj whisky pijana jest ze szklanek z grubym dnem. Jest to praktyczne szkło, które dobrze leży w dłoni. Można z niego pić whisky czystą, z lodem lub w formie drinka, na przykład z colą.

Jednakże istnieje też specjalne szkło do whisky, o którym pewnie mało kto słyszał. Jest nim kieliszek. Kieliszki do whisky mają specjalne budowę, która podkreśla bukiet trunku i pozwala na delektowanie się jej smakiem i zapachem.

Jak wyglądają kieliszki do whisky?

Kieliszek do whisky zbudowany jest z:

– podstawy,

– nóżki,

– kielicha,

– przykrywki.

Kształt kielicha kumuluje zapach i smak wewnątrz i potęguje doznania pijącego. Przykrywka natomiast zapobiega ulatnianiu się bukietu podczas przerwy w piciu.

W naszym kraju kieliszki do whisky dopiero stają się popularne. Zapewne będą zdobywać na popularności wraz ze wzrostem spożycia samego alkoholu. Najczęściej spotyka się je w pijalniach whisky, wysokiej klasy pubach i barach oraz na festiwalach i degustacjach whisky. Warto spróbować whisky z kieliszka, a wówczas upodobanie do tego trunku na pewno jeszcze wzrośnie. Kieliszki do degustacji whisky dostępne są bez problemu w naszym kraju.